
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 10 kΩ |
| Power Rating | 150 mW |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 500 µm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Max Current Rating | |
| Hold Current | |
| Trip Current | |
| Schedule B | 8533400080 |
| Resistance at 25 ℃ | 10 kΩ |
| B Value at 25/50 | 3940 K |
| B Value at 25/85 | 3980 K |
| B Value at 25/100 | 4000 K |
Stock: 6310
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07046
Ext.Price$0.07046
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07046 | $0.07046 |
| 10 | $0.03523 | $0.35230 |
| 50 | $0.03170 | $1.58500 |
| 100 | $0.02852 | $2.85200 |
| 500 | $0.02522 | $12.61000 |
| 1000 | $0.02231 | $22.31000 |
| 3000 | $0.02138 | $64.14000 |
| 5000 | $0.02048 | $102.40000 |
| 10000 | $0.01931 | $193.10000 |
